Hakkımızda

Hakkımızda

Burası AVON, 130 yıldır kadınların güzellik, yenilik, iyimserlik ve her şeyden önemlisi kadınların kadınlar için çalıştığı şirket.”

1886 yılından günümüze, mutfaktan liderler çıkaran dünyanın önde gelen güzellik markalarından AVON milyonlarca kadının yaşamına güzellik katmaktadır.

Kurucusu David H. McConnell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan AVON, günümüzde milyonlarca Bağımsız Satış Temsilcisi ile dev bir doğrudan satış şirketi.

Yeni programı “stand4her” ile her yıl 100 milyon kadının hayatını iyileştirmeyi hedefleyen Avon, Dünya çapında esnetilmiş çalışma kalıplarına rağmen kadınların hala kendi işlerini yapma konusunda geri tutulduğunu gösteren araştırma sonuçlarından yola çıkarak, ‘stand4her’ programını başlattı.

Kadınların gerçek potansiyellerini göstermelerini engelleyen en büyük bariyerlerle mücadele etmek için dünya çapında başlatılan program ile her yıl 100 milyon kadının çalışma ve yaşam standartlarının iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Avon, kadınların hayatın her alanında var olmasını istiyor ve kadınların farklı meslekleri tercih etmesini destekliyor. Beşiktaş Kadın Futbol Takımının ana sponsoru olması da bunun en güzel örneklerinden biri...

Kadınların yanında yer alan duruşuyla tanınan AVON, yüksek kaliteli ürünleri ile kozmetik sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte en önemli farkı ise dünyanın her yerinden milyonlarca kadına ve ailelerine daha iyi bir hayat olanağı kazandırmaktır.

AVON ayrıca, eğitim olanaklarından, sosyal sorumluluk projelerinde yer alma fırsatına kadar birçok alanda kadınlara destek vererek onların yanında yer alıyor.

İlk günden bugüne iş modelinin kadınların güçlenmesi üzerine kuran AVON "Dünya kadınlarının kişisel gereksinimlerini, ürün ihtiyaçlarını ve hizmet beklentilerini en iyi anlayan ve karşılayan şirket olmak" vizyonuna sadık kalıyor.

Bu amaçla her gün daha iyi ve kaliteli ürünleri tüketicileriyle buluşturmak için kendiyle yarışan AVON, Şangay'da ve New York'ta bulunan AR-GE merkezinde 350’den fazla bilim adamı ve araştırmacı görev yapıyor. 

Dünyada AVON ile ilgili daha fazla bilgi için www.avonworldwide.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Neden AVON

AVON, 1993 yılından bu yana Türk kadınlarının en çok bildiği ve kullandığı güzellik markaları arasında ön sıralarda gelmektedir. Türkiye’de dakikada 10’dan fazla AVON ruj satılmaktadır.

Geniş ürün gamı, her kampanya birbirinden çekici ve yeni ürünle dolu katalogları, güvenilir ve son teknolojiyle geliştirilmiş ürünleriyle Türk kadınlarının gözünde En Samimi Kozmetik Markası olmayı başarmıştır.  

Çevreyi Koruma Bilinci

“Güzelliğe Değer Katan” AVON dünya kozmetik pazarına yön verirken sosyal vatandaşlık bilinciyle de toplumsal katkı projelerine devam etmektedir. Çevreci yaklaşımıyla tüm dünyada fark yaratırken, global değerleriyle paralel hareket ederek, sürdürülebilir çevre politikasıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Sürdürülebilirlik çalışmaları çerçevesinde enerji tüketimini % 20 oranında, su kullanımını % 27, sera gazı emisyonunu % 17,6 oranında azaltan AVON, başarılı atık yönetimi sayesinde de, halen % 79,6 oranında geri dönüşümlü malzeme kullanmaktadır. Ayrıca tüm dünyada bir dakikada 36 futbol sahası büyüklüğünde ormanın yok olduğu gerçeğinden hareket ederek başlatılan "Yeşil Yarınlara Merhaba Projesi" sayesinde, Güney Amerika'daki Atlantik Yağmur Ormanları için 2 milyon dolardan fazla fon elde etmektedir.

AVON Türkiye’de tüm dünyadaki sürdürülebilir çevresel uygulamalara uygun bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. Kağıt tüketimini düşürmek için siparişlerin neredeyse tamamı internet aracılığı ile alınmaktadır.

Bu bağlamda yakın zamanda AVON Türkiye Gebze Tesisi’de, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği girişimiyle başlatılan Çevreci Tesis Ödülü'nün sahibi olmuştur.

Hayvanları Seviyoruz!

Hayvan sağlığına duyulan saygı, Avon’un ürün güvenliği felsefesinin temel taşı olup Avon tarafından satışı yapılan ürünlerin hiçbiri, dünya üzerinde hiçbir yerde, hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Hayvan testlerinin gereksiz olduğuna inanıyoruz. Geçen yıl, Çin'deki yasal düzenlemelerin gerekli kıldığı tüm hayvan testlerini sona erdirdik ve böylece Dünya üzerindeki tüm ürünlerimizin ve içeriklerinin tamamının hayvanlar üzerinde test edilmemiş olmasını sağladık. Hayvan refahı, ürün güvenliği standartları ve yasal gerekliliklere bağlılığımızdan ödün vermeden müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya kararlıyız. Ürünlerimizin güvenliğini bilgisayar modelleme ve in vitro testler de dahil olmak üzere köklü, hayvan dışı test yöntemlerini kullanarak kanıtlıyoruz.

PETA (Hayvanlara Etik Muameleden Sorumlu Kişiler), " Yasal Düzenleme Değişikliği için Çalışan " şirketler listesine bizi dahil etti. Bu, hayvan dışı yöntemlerin geliştirilmesi, doğrulanması ve yasal olarak kabul edilmesini teşvik etmeye yönelik devam eden taahhütleriyle tanınan bir şirketler grubunun parçası olduğumuz anlamına geliyor. Ayrıca Humane Society International (HSI) ile işbirliği yapıyor, Tıbbi Deneylerde Hayvanların Değiştirilmesi Fonunu (FRAME) ve hayvan testlerine alternatif olarak etik test metodları geliştiren In Vitro Bilimler Enstitüsü'nü (IIVS) desteklemeye devam ediyoruz.